دانلود پاور پوینت اتانول جايگزين سوخت هاي فسيلي

دسته بندي : کتاب » گوناگون
با دانلود پاور پوینت اتانول جايگزين سوخت هاي فسيلي در خدمت شما هستیم
 
فرمت فایل پاور پوینت وقابل ویرایش وبا قیمت مناسب در خدمت شما عزیزانقرار دادیم .
جهت دانلود فایل موارد زیر را بخوانید .

نام فایل : اتانول جايگزين سوخت هاي فسيلي
فرمت فایل powerpointوقابل ویرایش 
تعداد اسلاید :20
قسمتی از فایل :
تازه ترين سياست ايالات متحده در راستاي كاهش مصرف سوخت هاي فسيلي و استفاده از سوخت هاي جايگزين، توليد سوخت از اتانول است. دولت براي تشويق بخش خصوصي تسهيلات فوق العاده اي در اختيار توليد كنندگان ذرت و كارخانه هاي پالايش و تصفيه اتانول قرار داده است. سازندگان خودرو در آمريكا نيز ميليون ها خودروي اتانول سوز را توليد و روانه بازار كرده اند. تسهيلات گسترده واشنگتون براي ترويج و توسعه سوخت هاي گياهي موجب رويكرد جديدي نسبت به ذرت و اتانول توليد شده از آن شده است.

امضاي قرار داد همكاري و مشاركت در توليد صنعتي اتانول، بين رئيس جورج بوش و لويس ايناسيو لولا داسيلوا رئيس جمهور برزيل كه هفته گذشته صورت پذيرفت، نقطه اوج تلاش هاي ايالات متحده جهت استفاده از اتانول به عنوان سوخت جايگزين خودروها در هزاره سوم است.
حركت ايالات متحده به سوي توليد اتانول در مقياس بسيار بالا، حتي موافقان طرح استفاده از اتانول به عنوان سوخت جايگزين را نيز متحير كرده است.
ناتانيل گرين از كارشناسان ارشد منابع طبيعي سازمان دفاع ايالات متحده گفت : سرعت حركت به سمت توليد صنعتي اتانول در ايالات متحده باور نكردني است و خوش بين ترين طرف داران اتانول را نيز قافل گير كرده است.
مشكل اصلي زمان و هزينه توليد اتانول است. از نظر كارشناسان تنها منبع مقرون به صرفه توليد اتانول، ذرت است و حال آنكه ذرت قوت غالب مردم ايالات متحده شناخته مي شود. در واقع مي توان گفت : كارخانه هاي توليد اتانول، غذاي شهروندان آمريكايي را با اشتهاي وحشتناكي ميل مي كنند. اگرچه اتانول سوختي ايده آل جهت ارضاع استانداردهاي زيست محيطي به شمار مي آيد، كارشناسان زمان و هزينه به نسبت زياد توليد آن و امكان بروز بحران در بازارهاي مواد غذايي ايالات متحده را محل پرسش و تامل در طرح جديد دولت براي سوخت جايگزين مي دانند.
كارشناسان توليد اتانول در مقياس صنعتي از ذرت را مناسب نمي بينند. اما معتقدند : توليد و ذخيره سوخت هاي اتانولي كمبود سوخت در ماه هاي بحراني را به خوبي جبران مي كند. استفاده از ذرت براي توليد اتانول ايده آل نيست، اما مصرف اتانول در خودروهاي درون شهري نه تنها به اقتصاد كشور كمك شاياني مي كند، كه شهرهاي آلوده همچون لوس آنجلس را از بحران آلودگي خطرناك نجات مي دهد.
آينده اتانول و سوخت هاي اتانولي در ايالات متحده مبهم است و در كانون آماج پرسش ها و انتقادهاي متعددي گرفتار شده است. توجيه و پاسخ برخي از اين پرسش ها ساده و آسان است. اما برخي از آنها، توجيه اقتصادي سوخت هاي اتانولي را زير علامت سوال قرار مي دهد
.


دسته بندی: کتاب » گوناگون

تعداد مشاهده: 14 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.ppt

فرمت فایل اصلی: powerpoint

تعداد صفحات: 20

حجم فایل:148 کیلوبایت

 قیمت: 10,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: