راهنمای فروش فایل های قابل دانلود

فروش فایل
پ دی اف داک با فراهم ساختن بستری مناسب برای فروش فایل، این امکان را برای  شما فراهم می سازد که فایل های قابل دانلود خود را برای فروش ارائه کنید.
اگر مقاله، پایان نامه، طرح توجیهی، پروژه های دانشجویی، کتاب و هر فایل قابل دانلود فروشی دارید، درسایت عضو شوید و فایل های خود را برای فروش درج کنید.
فروش فایل

فروش فایل
از طرف دیگر کاربرانی که به عنوان بازاریاب در سایت فعالیت دارند، با جذب مشتری برای فایل های شما، افزایش فروش را تضمین می کنند.
پس از فروش فایل شما، مبلغ دریافتی به حساب شما واریز می شود و می توانید در هر هنگام درخواست واریز وجه کنید.
 
همچنین ارائه فروشگاه ساز رایگان فایل توسط پ دی اف داک خدمتی است نوین برای افزایش فروش فایل های شما.  این فروشگاه با یک آدرس اختصاصی برای شما ارائه می شود و میتوانید از آن آدرس برای ارجاع مشتریان خود استفاده کنید.

راهنمای آپلود و فروش فایل

پس از عضویت در سایت[راهنمای عضویت] و فعالسازی حساب کاربری خود، وارد حساب کاربری خود شوید. در داشبورد پنل کاربری از منوی دسترسی در سمت راست روی گزینه "مدیریت فایل ها" کلیک کنید و سپس روی "افزودن فایل".

فروش فایل

[افزودن فایل در منوی کاربری]

شما قادر هستید تمام فایل هایی که قابلیت دانلود دارند را بفروشید. انواع مقالات، تحقیق، پایان نامه، نرم افزار، قالب وبسایت، طرح توجیهی، کتاب و غیره. برای اینکار باید موارد خواسته شده در صفحه افزودن فایل را پر نمایید:
1- دسته بندی
برای سهولت در دسترسی به فایل های مرتبط و امکان جستجو بر اساس نوع فایل، سعی کنید نزدیک ترین موضوع دسته بندی که به فایل شما مرتبط می شود را انتخاب کنید.
در لیست کشویی دسته بندی، عنوان های  سبز رنگ ، گروه اصلی هستند و عنوان هایی که زیر آنها لیست شده، زیرگروه های آن می باشند. شما باید از بین زیرگروه ها یکی را انتخاب نمایید.
 
 
برای مثال برای یک طرح توجیهی در مورد برق، از گروه اصلی کارآفرینی که به رنگ سبز می باشد، زیرگروه برق و الکترونیک را انتخاب کنید.
 
2- عنوان فایل
یک عنوان برای فایلی که میخواهید بفروشید انتخاب کنید. سعی کنید عنوانی که انتخاب می کنید بین 20 تا 70 حرف باشد. همچنین از عنوان های کلی استفاده نکنید.
برای مثال:
عنوان غلط: "دانلود طرح توجیهی"
عنوان صحیح: "دانلود طرح توجیهی تولید نورافکن"
 
3- توضیح کوتاه
این توضیح کوتاه، در قسمت ها مختلف سایت پ دی اف داک که لیست فایل ها نمایش داده می شود، در زیر عنوان فایل قرار میگیرد و معرف فایل شما است. در یک جمله بنویسید که فایل شما چیست.
همچنین این توضیح به عنوان Meta Description (توضیحات متا) برای موتورهای جستجو بکار میرود و هنگامی که کسی در نتیجه جستجوی گوگل فایل شما را می بیند، این توضیحات به اون نمایش داده می شود.
در زیر، یک نمونه از نتیجه جستجو و محل نمایش توضیح کوتاه و عنوان فایل را مشاهده می کنید:
[نتیجه جستجوی گوگل]


پس مشخص شد که این توضیح چقدر مهم است. هر چند پر کردن این مورد اجباری نیست و در صورتی که خالی رها شود از بخشی از متن استفاده خواهد شد.
در قسمت توضیح کوتاه حداقل 70 حرف و حداکثر 150 حرف بنویسید.
 
4- توضیحات فایل
این توضیحات، متن اصلی که در صفحه نمایش اطلاعات فایل نمایش داده می شود می باشد. سعی شود متن بدون غلط املایی و نوشتاری باشد. این توضیحات می تواند حاوی بخشی از متن فایل اصلی که قصد فروش آن را دارید باشد. چکیده، فهرست مطالب، لیست بخش ها و... از قسمت های مهمی است که می توانید اضافه کنید.
در این متن باید خریدار را مطمئن کنید که فایل خریداری شده دقیقا همان چیزی است که می خواهد. خریدار باید بداند فایلی که قصد خرید آن را دارد چیست و چه بخش هایی دارد.
این توضیحات طوری نوشته نشده باشد که خریدار را ترقیب کاذب کند. برای مثال از جملاتی مثل "از خرید این فایل پشیمان نمی شوید"، " حتما خرید کنید" و... استفاده نکنید.
توجه داشته باشید که این متن باید توضیح کامل و دقیقی از محتویات فایل دانلودی را بدهد. در صورتی که فایل دانلودی با توضیحات ارائه شده مطابقت نداشته باشد، یا توضیحات گنگ باشد و خریدار بعد از خرید از فایل دانلودی راضی نباشد، خریدار می تواند درخواست بازگشت وجه دهد.
* این متن باید حداقل 300 حرف باشد.
 
5- قیمت فروش
تمام مبالغ موجود در سایت پ دی اف داک به تومان می باشد. قیمتی که برای فایل تعیین می کنید، بر اساس ارزش آن فایل و همچنین با توجه به پورسانت بازاریابی مشخص شده و کارمزد سایت باشد. در مورد کارمزد سایت پایین تر توضیح داده می شود.
 
6- پورسانت بازاریابی
برای افزایش فروش فایل های شما، کاربران بازاریاب می توانند با بازاریابی برای فروش فایل های شما، درصدی از مبلغ فایل را به عنوان پورسانت صاحب شوند. شما می توانید این درصد را تعیین کنید. 
مبلغ نهایی که به حساب شما واریز خواهد شد، مساوی است با:
(قیمت فایل) منهای (پورسانت بازاریابی) منهای (کارمزد سایت)
 
برای مثال قیمت یک فایل را 1000 تومان در نظر بگیرید و پورسانت بازاریابی را 0 و کارمز سایت که در حال حاضر25% می باشد.

............:::   پورسانت بازاریابی :                          0 تومان
 ............::: کارمزد سایت :                              250 تومان
  ............:::  دریافتی شما   :                            750تومان
 
* در صورتی که بازاریاب وجود نداشته باشد و فروش مستقیم باشد، پورسانت بازاریابی به سایت می رسد.
 
 
7- راهنمای استفاده
در صورتی که استفاده از فایل دانلودی نیاز به شرایط یا نرم افزار یا راهنمایی خاصی دارد، در این قسمت توضیحات کافی را بدهید.
مثلا: برای استفاده از این فایل به نرم افزار GIS نیاز دارد.
 
8- محتوای فایل دانلودی
در صورتی که فایل دانلودی دارای چند فایل مختلف می باشد، یا نیاز به توضیحات دارد، در این قسمت توضیح دهید. برای مثال در صورتی که در فایل دانلود یک فایل با فرمت پاورپوینت و یک فایل با فرمت ورد وجود دارد، شرح دهید.
 
9- کلمات کلیدی
کلمات کلیدی، کلمات یا شبه جملات مهم و مرتبط با فایل شما هستند که وقتی خریدار در موتورهای جستجو به دنبال فایل شما می گردد، از آنها استفاده می کند.  برای مثال در صورتی که به دنبال یک فایل در مورد "نوشتن رزومه" بگردد، ممکن است این کلمات را جستجو کند:
راهنمای نوشتن رزومه ، نوشتن رزومه ، چگونه روزمه بنویسیم ، رزومه چیست ، رزومه و.....
 
خود را به جای خریدار بگذارید و فکر کنید اگر شما در گوگل به دنبال فایل خود می گشتید از چه کلمات یا جملاتی استفاده می کردید.
از کلمات و شبه جملاتی که خیلی معمول و تکراری هستند استفاده نکنید. مثلا استفاده از کلمات کلیدی زیر به هیچ وجه توصیه نمی شود:
دانلود  ،  جزوه درسی  ،  نمونه سوال  ،  پاورپوینت ،   دانلود فایل و....

  • از کلمات و شبه جلمات کوتاه و غیر تکراری استفاده کنید. 
  • حداقل 2 کلمه کلیدی و حداکثل 10 کلمه کلیدی مهم را بنویسید.
  • از عنوان دقیق فایل به عنوان کلمه کلیدی استفاده نکنید.
  • هر کلمه کلیدی را می توانید در یک خط بنویسید. یا میتوانید با ، یا , یا -  از هم جدا کنید.
این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است!
 
10- فرمت فایل اصلی
فرمت فایل اصلی که خریدار بعد از دانلود از آن استفاده خواهد کرد را بنویسید. مثلا PDF یا WORD یا DOCX یا پاورپوینت و...
 
11- تعداد صفحات فایل اصلی
در صورتی که فایل دانلودی صفحه بندی است، تعداد صفحات را بنویسید. در غیر این صورت  0 بگذارید.
 
12- تصویر
یک عکس از هزار سخن گویاتر است. تصویری انتخاب کنید که مرتبط با فایل است. در صورتی که تصویری مناسب ندارید، می توانید چیزی انتخاب نکنید یا با تیک زدن گزینه "استفاده از تصاویر پیشفرض" و انتخاب از تصاویری که نمایش داده می شود، فایل خود را بیشتر نمایش دهید.

حذف فایل

برای حذف فایل، باید از طریق تیکت به مدیر سایت اطلاع دهید تا فایل مورد نظر شما حذف شود. حذف فایل غیرقابل برگشت می باشد و فایل برای همیشه حذف خواهد شد.
در صورتی که فایل از قبل فروش رفته باشد، برای حفظ اطلاعات پرداخت ها، فایل حذف نشده و فقط غیرفعال و غیر قابل فروش می شود.
 

در نهایت ذکر این نکته الزامی است که مسئولیت فایل هایی که روی سایت قرار می دهید با شماست و در صورتی که مشکلی قضایی بوجود بیاید و از طرف پلیس فتا درخواست شود، اطلاعات شما در اختیارشان قرار خواهد گرفت.
پس همیشه سعی کنید که مشتری مدار باشید و قانون کپی رایت را رعایت کنید.